"Донбас" вирвав перемогу у лідера Сходу

05 грудня 2012 р.
Завдяки чудовій грі Яна Лацо і неймовірнії самовіддачі, гравці ХК "Донбас" здобули другу виїзну перемогу поспіль, здолавши челябінський "Трактор"

Зберігши ігрові поєднання після переможного матчу в Єкатеринбурзі, головний тренер ХК «Донбас» Юліус Шуплер зумів по-бойовому налаштувати команду на гру з одним із самих іменитих колективів КХЛ. Незважаючи на різницю в часі і складний матч днем ​​раніше, донеччани стартували на відмінних швидкостях і змусили попрацювати воротаря «Трактора» Фокіна. Не залишився без роботи і його колега Ян Лацо, який досить впевнено провів перший період, нейтралізувавши кілька дуже небезпечних кидків челябінців. У свою чергу донеччани також три-чотири рази дуже небезпечно погрожували воротам суперників, але до сирени на першу перерву нулі на табло «Арени Трактор» завмерли.

Рахунок змінився при першому ж видлученні у матчі. Оскарс Бартуліс відправився на лавку штрафників, а Євген Кузнєцов майстерно скористався своїм шансом. Дуже важко довелося донеччанам і після вилучення Максима Квітченко, але тільки-но нападаючий ХК «Донбас» повернувся на майданчик, сам же міг організувати гол у відповідь. Це все ж таки трапилося кілька хвилин потому, після слалому Сергія Варламова, який за воріт «Трактора» вклав шайбу на гак Вацлаву Недоросту. Чех в дотик відправив шайбу під поперечку.

Кілька заспокоєний темп третього періоду підірвав Яні Туппурайнен. Фін втік до воріт Фокіна і забив, проте арбітри, переглянувши цей момент, віддали «перевагу» фолу Нестерова. Знуздавши обурення і нерви, сам Туппурайнен чітко реалізував штрафний кидок. Вдало діявший у рамці воріт Лацо надихнув партнерів по команді, які не стали утримувати рахунок, а пішли вперед. Стійка воріт зіграла за «Трактор» після кидка Дениса Кочеткова. Могли відзначитися Туомас Кііскінен, Руслан Федотенко, Євген Дадонов, при цьому давши деякий перепочинок своєму голкіперу. Він дуже знадобилася в останні хвилини зустрічі. Фінальний штурм після вилучення Петера Подхрадскі «Трактор» провів потужно, але в рамці воріт донеччан, немов білка в колесі, крутився Ян Лацо. Саме його суперсейв і самовідданість на останніх секундах поєдинку відстояли для донеччан другу виїзну перемогу поспіль.

«Трактор» (Челябінськ) - «Донбас» (Донецьк) - 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Шайби: 1:0. Кузнецов (Рябикін) - 27:25-біл, 1:1. Недорост (Варламов) - 32:45, 1:2. Туппурайнен - ​​45:38-бул.

"Трактор": Фокін. Бєлов-Шинін, Якуценя-Контіола-Костіцин. Куінт-Рябикін, Чистов-Буліс-Кузнєцов. Разін-Нестеров, Панов-Попов, Глінкін-Клімонтов-Шалунов, Нічушкін-Дугін-Карпов.

"Донбас": Лацо. Перетягін-Бабчук, Кочетков-Федотенка-Варламов. Вілсон-Подхрадскі, Дадонов-Недорост-Кііскінен. Коларж-Бартуліс, Туппурайнен-Віртанен-Петтерссон. Сільницький-Терещенко, Квітченко-Доніка-Матоушек.